poniedziałek, 31 grudnia 2007

Apdejt listy the best offfff + the best of blogów o komiksach

Uzupełnienie do wczorajszej listy:

9. i 10.Timof i jego wydawnictwo

W zestawieniu od Timofa znalazły się jedynie Morfołaki, a między bogiem a prawdą mógłbym dorzucić co najmniej dwa jak nie trzy komiksy ze stajni Timofa, ale postanowiłem zrobić ciut inaczej….

Bo jest tak: oferta wydawnicza wydawnictwa Timof i cisi wspólnicy to nie jest produkt dla każdego, nie chodzi tutaj o tego mniej lub bardziej wyrobionego czytelnika. Timof działa i robi coś więcej niż tylko wydaje komiksy. Timof to przepustka dla wielu debiutantów do Empiku, sklepu gildii i ISBN’u. To mordercza praca. Różne są jej efekty czasami ciekawe publikacje czasami straszne gnioty. Timof na co dzień musi borykać się nie tylko z kasą, nie tylko z niską sprzedażą, ale przede wszystkim z podejściem czytelnika… który ma w dupie, którego nie interesuje, który niczego nie szuka bo wszystko zna. Nie zrozumcie mnie źle nie namawiam do bezmózgiego kupowania wszystkiego co wydaje ten czy inny wydawca w tym przypadku Timof… ja po prostu doceniam to, co udało mu się stworzyć. Gdyby nie wydawnictwo Timof i cisi wspólnicy nie byłoby Butów, nie byłoby Pozdrowień z Interstrefy, nie byłoby Blankets, Karuzeli Głupców czy w końcu Blakiego a teraz Pana Blakiego.

Samych sukcesów Timof w nowym roku!


A teraz innego rodzaju zestawienie.

Bo wszyscy w końcu kochamy wszelkie naj-listy.

Jakoś tak się dzieje w naszym kraju że forum dyskusyjne jedno z drugim zamiera, nikt nie dyskutuje co najwyżej wymienia inwektywy, całą komiksowa aktywności przeniosła się na blogi i teraz trzy z nich ( w sensie blogów o komiksach) które uważam za the best i czytam regularnie:


1. motywdrogi.pl

Zdecydowanie najlepszy z blogów o komiksach i nie tylko. Oczywiście nie zgadzam się w 60% z opiniami KMH, ot ja jestem stary pierdziel a on rocznik 85, ale dobrze się czyta jego txt, fajnie że REGULARNIE można poczytać o nowościach plus dużo o netkomiksie z którym jestem na bakier.


2. Masowa Konsumpcja Kultury

Byłby pierwszy gdyby był tylko komiksowyJ. Bo MMK to fajne miejsce do poczytania o wszystkim co z popkulturą ma związek i komiksy i gry i książki i muzyka i animacja. Inteligentnie z polotem do ludzi. Ja czytam i polecam.


3. a to miejsce dzielą iedzy siebie trzy różne blogi i tak:

3.1 Kultura Gniewu blog- za to że ten blog stał się najlepszym SERWISEM INFORMACYJNYM o komiksach bez niusów o kolejnych adaptacjach stalowej fantastycznej czwórko-piątki – ale niestety/stety jest to blog wydawnictwa – zatem tylko o autorach KG można tam poczytać…


3.2 Słowem.pl – za ilość wchłanianych rzeczy i regularność. Niestety ilość nie zawsze idzie w jakość, ja bym wolał częściej czytać o tym co Kamil myśli o rzeczach które wchłonął niż li tylko dowiedzieć się że wchłanianie miało miejsce.

3.3 Turucorp blog – zdecydowanie blog Marka Turka jest najlepszy na belowradars. Szkoda tylko że Marek nie przykłada się do atrakcyjności blogaska na czym IMO traci.


To tyle.

W kwestii blogów życzyłbym sobie w nowym roku większego samozaparcia i regularności… a jak będzie? Czas pokaże….